10 tipov, ako sa dotknúť ženy bez dotyku


Ako často sa ti stáva, že stretneš ženu, ktorá ti neskutočne zarezonuje? Chceš ju čo najrýchlejšie spoznať, zistiť aká je a hlavne nedať priestor inému dravcovi v miestnosti. Čo treba urobiť, aby si všimla tvoju výnimočnosť? Buď tým, ktorý sa ženy dotkne skôr, ako sa k nej priblíži.

1.Prvý pohľad

Hovorí sa, že prvých pár sekúnd rozhoduje o všetkom a šťastie praje pripraveným. Oči sú dôležitou súčasťou dotýkania sa. Pokiaľ naberieš odvahu pozrieť sa jej do očí, začni čítať. Tam nájdeš všetky odpovede, na ktoré čakáš.

Príklad: Nalej jej drink a pritom sa na ňu dlhšie zahľaď- o pár sekúnd dlhšie ako na kamaráta. Ale nič nevrav, nevenuj jej potom pár minút žiadnu pozornosť. Alebo sa iba pozri a usmej. Odvráť zrak a venuj sa ďalej svojej spoločnosti. Tento štýl dotyku je silným radarom, že ťa bude podvedome monitorovať v dave, či to spravíš ešte raz.

2. Buď prvý

Daj jej ako prvý kompliment, ale nič otrepané. Všimni si, čo je na nej jedinečné. Každá žena na sebe niečo také má, lebo sa chce odlišovať. Prvoplánový kompliment je kompliment, ktorý ako keby si ani nedal. Za ten dostaneš prinajlepšom iba ďakujem. Pri tom prvom ti to dáva priestor začať komunikáciu.

Príklad: Pochváľ jej náušnice, farbu laku, výber vína, topánky- buď iný a hlavne všímavý. Stav na niečo úplne odlišné- hodinky, brošňa,farba rúžu, klobúk.

3. Zaujímavá otázka

Dobre položená otázka ti môže priniesť úrodnú komunikáciu. Môžeš sa odpichnúť od komplimentu alebo opäť ukáž svoju výnimočnosť. Nepýtaj sa známe frázy v štýle, čo tu robíš, čo piješ, si tu s kamošmi? STOP! Buď úplne inde ako ostatní. Zaskoč ju otázkou, ktorá ti dá priestor dostať inú ako jednoslovnú odpoveď.

Príklad: Otázky formuluj so slovami ČO alebo AKO. Tie ti dávajú možnosť viac vetnej komunikácie. Čo považuješ za svoju najväčšiu radosť v živote? Pýtaj sa na pozitívne veci . A tam kde cítiš, že je v rozhovore živo, kde sa usmieva alebo rýchlejšie a viac rozpráva, pokračuj.

4. Buď dobrým poslucháčom

Ak si sa dostal až sem, svoj prvý dotyk už máš za sebou. Teraz ťa čaká druhý. Môžeš sa svojim záujmom o ňu začať dotýkať jej duše. Tento dotyk býva veľmi silný a dôležitý. Ako ďaleko ťa pustí, tak ďaleko s tebou počíta. Tu je však dôležité nezabudnúť, že aj ty by si jej mal poskytnúť túto formu. Ak ťa pustí hlbšie, je na mieste ju pustiť do rovnakej vody, v ktorej s ňou kráčaš aj ty.

Príklad: Pokiaľ s tebou rozoberá iba bežné banálne témy, drží si zadné dvierka. Pokiaľ si ju dostal svojimi otázkami a počúvaním do komfortnej a bezpečnej zóny, dostaneš sa tam, kde chceš. V tom okamihu ti začala otvárať dvere poznania.

5. Buď gentleman

Akýkoľvek záujem máš o danú ženu, nezabudni, že sa o ňu máš postarať. Odprevaď ju na taxík, domov, otvor jej dvere. Jednoducho buď pozorný, nech vidí, že ti ide aj o niečo viac, ako s ňou stráviť iba tento večer. Hulvátov na svojej ceste spoznala dosť a ver, že ak by z toho aj nič nebolo, určite si to bude pamätať. Áno, v dnešnej dobe sú silné a emancipované ženy, ktoré toto správanie už ani neočakávajú, ale prekvap. Buď opäť prvý a dotkni sa jej sily nežným gestom.

Príklad: dvere, rozlúčka, odprevadenie, zavolanie taxíka, bunda- ak jej je zima, spýtaj sa, či jej nevadí fajčiarsky podnik, buď pozorný- to je tretí dotyk

6. Ozvi sa

V tomto bode robí veľa mužov častú chybu. Napíš jej, ak si s ňou zažil pekný večer. Daj jej vedieť, že si ju rád spoznal. Uznaj, že si si vážil čas, ktorý ste si vzájomne venovali. Nie je to iba slušnosť, je to pravidlo. A nezabudni- nie o pár dní, nie o týždeň. Buď ešte v ten deň alebo najneskôr ten druhý. Nenechaj slečnu čakať, je to presne to isté, ako keby meškala na rande a ty čakáš na nejakom neznámom mieste, kde ti nie je úplne najlepšie.

Príklad: Keď si bol spokojný, poďakuj, pochváľ. Aj keby ste sa už nikdy nemali vidieť, buď chlap, ktorý nenechá “svoje baby v kúte”. Neozvať sa je veľký prejav neúcty voči druhej strane a nezabúdaj karma je zdarma. Možno raz aj ty budeš čakať na smsku.

7. Prvé rande

Máš toto všetko za sebou a chceš ju opäť vidieť? Túto situáciu si môžeš skvelo pripraviť. Ako veľmi bolo pre teba dôležité byť pripravený na pohovor? Alebo na dôležité pracovné stretnutie? Príprava je alfa omega úspešného rande. Čo je základ- mať plán kam a čo budete robiť. Môžeš zvoliť bezpečné miesto, kde bola tisíckrát s tými predošlými alebo vymyslíš niečo odlišné. Miesto je to, čo ťa predá. To, ako sa to bude ďalej vyvíjať, nechávaj na spontánne pocity oboch zúčastnených. Tu prichádza k dotyku číslo 4. Ak si správne počúval, dotkneš sa toho, čo má naozaj rada.

Príklad: Už v úvodnej konverzácii si sa o nej mohol čo to dozvedieť, a podľa toho môžeš voliť pre ňu zaujímavé miesto a aj aktivitu. Vsať opäť na akciu a nie na nudu a otrepanosť. Pokiaľ si stretol romantickú dušu- využi tento poznatok pre seba.

Romantička: malá vináreň alebo niečím výnimočná kaviarnička, prechádzka, odtrhnutý kvietok z trávy alebo jeden so sebou, nočná obloha- terasa….tu máš možností neúrekom, máš veľa inšpirácie v romantických filmoch 🙂

Realistka: večera, zaujímavý podnik s drinkom, čo má rada, ale nič okázalé ani sladké, tu ideš po tom, čo má rada a skôr ako po mieste, ideš po obsahu stretnutia- konverzácia, galéria, kino, ….tieto ženy majú radšej neutrálne miesta, kde majú pocit voľnosti

Akčná: tak tu máš pole neorané, zisti, čo má rada a hybaj s ňou robiť niečo iné, ju na káve nezaujmeš, choďte do lesa, na výlet, urob jej desiatu, zober za mesto deku a teleskop a nechaj ju bádať, tieto sú ako parťáci, s ktorými je stále sranda a musia niečo objavovať a zažívať, takéto rande bude mať spojené s danou činnosťou, keď bude na teba myslieť a aspoň zažiješ aj ty niečo nové

8. Udržuj

Gratulujem ti, dostal si sa tam, kde väčšina končí alebo sa ani na toto miesto neprebojovala. Ako si udržať záujem aj po prvom rande? Buď aktívny, prvý, buď chlap, čo vie, čo chce. Ak ju chceš mať po svojom boku, tak nájdi spôsoby na to, aby to tak bolo. Pokiaľ hľadáš dôvody, niečo na ceste sem nebolo správne. V tomto bode je dôležité uvedomiť si, čo vlastne chceš ty sám a aké má aj spomínaná žena očakávania od vašich stretnutí. Nič horšie sa nemôže stať, ak sa každý z vás ocitne na inej strane. Vtedy je dôležité zobrať do hrsti odvahu a jasne si to vydiskutovať. Dať priestor na to, rozhodnúť sa, čo ďalej. Nebuď sviniar, ktorý bude chcieť iba profitovať z danej situácie a nevedomia. Nezabúdaj na tú karmu, príde vtedy, keď tebe bude búchať srdce tak, že sa nebudeš vedieť zastaviť. Dotkni sa pravdy!

Príklad: Udržovať spoločne nastavené hodnoty budovania vzťahu budeš už robiť prirodzenejšie, lebo obaja viete, že chcete to isté. Pôjde to už samospádom od motýľov alebo zapozerania sa až po to, kam to obaja budete chcieť posunúť. Pokiaľ nechceš to, čo ona, povedz to hneď a buď chlap! Nenamotávaj, lebo sa do toho zamotáš.

9. Ľúb

Ako to bolo? Ženy treba ľúbiť? 🙂 Ale veď aj vás, len o tom nehovoríte. Netreba hovoriť, ale prejavy lásky potrebujeme všetci. Každý jeden ju má však v inej forme. Spoznávaj tú jej, ak sa ľúbi objímať, rob to pre ňu, vráti ti viac, ako si myslíš. Ak chceš, aby robila niečo, čo potrebuješ ty, hovor s ňou. Komunikácia je dotyk, ktorý ti svieti všade tam, kam kráčaš. Keď si nevypýtaš, nedostaneš. Ak budeš ticho, nevyriešiš, iba to viac vyburcuješ. Nezabudni teda- dotýkaj sa láskou a slovom. To druhé je dôležité na to, aby váš vzťah bol živený a dostal to, čo potrebuje.

Príklad: pobozkaj ju pred spaním, nezaspite rozhádaní- aj tak spať nebudete, majte spoločné záujmy, prekvap ju niečím pre ňu dôležitým, rozprávaj sa s ňou, buď tam pre ňu, dajte si voľnosť, len tak jej zavolaj alebo napíš, buď jej oporou a stenou, ktorú vie, že má, buď jej milencom, priateľom a partnerom, rozosmej ju, keď bude chcieť plakať a rozplač ju, keď bude šťastná, možností máš veľa- tak buduj, už taká nemusí prísť

10. Miluj

Venuj sa svojej žene, nechaj ju cítiť, že je pre teba bohyňou. Zisti, čo má rada, čo potrebuje a dávaj jej to najviac, ako sa dá. Nebude mať potrebu odísť a dostaneš to, čo ani tajne nečakáš. Miluj ju slovom a aj skutkom. Napĺňajte si potreby, vášne, pudy. A hovor, čo chceš aj ty. Lebo kto si nevypýta, nedostane. Ceň si aká je, nie aká by mohla byť. Venuj jej svoj čas, pozornosť a náklonnosť. Budeš aj ty šťastný a veci sa začnú hýbať inak, ako doteraz.

Príklad: Tak tu to nechávam úplne v tvojich rukách a iných častiach 🙂 Iba nezabudni: ako sa staráš o svoju záhradku, takú máš úrodu.

PS: Dotkol si sa ma bez toho, aby si a ma vôbec dotkol. A potom si sa ma dotkol tak, že som ťa chcela spoznať viac.

Dá sa to, ale prichádza to veľmi výnimočne. Tak, ak to príde, nezabudni, čo máš a čo s tým môžeš urobiť. Nehľadaj ružu, ale kaktus. Ruža ťa chvíľu pobaví, zvädne a umrie. Kaktus je stále zelený a aj napriek tŕňom nádherne zakvitne. Nebuď blázon, ktorý stretne diamant, ale napriek tomu radšej pôjde hľadať polodrahokamy.

foto: ERIN PHOTO

Vaša osobná koučka Darina Peniašková